خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

جاده هایی برای تولید برق

  تعدادی از محققین در طی ۱۰ سال اخیر به نمونه سازی اولیه یک صفحه خورشیدی مقاوم پرداخته اند که حتی می تواند وزن سنگین ترین کامیون ها را هم تحمل کند. به این شکل که یک نوع شیشه بافت دار برای محافظت از صفحات خورشیدی اختراع کرده اند که ضمن مقاومت زیاد در برابر وزن، استاندارد اصطکاک سطح جاده با لاستیک خودروها را هم دارد.
  طبق محاسبه آنها برای ایالات متحده امریکا، اگر نصب این صفحات به حداکثر مورد نظر در طرح پروژه برسد، جاده های صفحه گذاری شده با تکنولوژی آنها قادر به تولید برق تا ۳ برابر الکتریسیته مصرفی امریکا در حال حاضر، خواهند شد.
  این متریال مخصوص یک مزیت بزرگ دیگر هم دارد. می توان با نصب یک صفحه گیرنده در زیر خودروهای الکتریکی و یک صفحه فرستنده بر روی جاده، تامین برق اتومبیل های برقی را هم به این جاده های مدرن سپرد و برای همیشه با مشکل تامین برق آنها و کشور خداحافظی کرد.
  همچنین این جاده ها میتواند دارای LED (نوعی چراغ) باشد. این LEDباعث گرم شدن پانل‌ها در هنگام برف و یخ می‌شود و از یخ‌زدگی جلوگیری می‌کند. این پانل‌ها بسیار محکم هستند و می‌توانند عابر پیاده‌، حیات وحش و ماشین را جداگانه شناسایی کنند.
  این جاده ها به صورت 3 لایه ساخته شده است که در آن :
  - لایه ی سطحی: از جنس مقاوم و شفافی ساخته شده است که در برابر فشار و وزن خودرو ها مقاومت خوبی دارد و همچنین تماس مناسب را با لاستیک خودرو ها فراهم میکند. همچنین بدلیل شفاف بودن نور خورشید را از خود عبور داده و به کلکتورهای خورشیدی و پنلهای خورشیدی میرساند

  - در لایه ی میانی جمع کننده های انرژی و همچنین تراشه های الکترونیکی برای کنترل سیستمهای هوشمند جاده بکار رفته.

  - در لایه ی پایه : انرژی جمع آوری شده مدیریت میشود و به سیستمهای برقی و گرمایش و سرمایشی منازل و مغازه هایی که به سیستم جاده متصل شده اند انرژی و توان رسانی انجام میشود.

  تصاویر در ادامه..


  این مطلب تا کنون 26 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : جاده ,لایه ,صفحه ,خورشیدی ,انرژی ,برابر ,
  جاده هایی برای تولید برق

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر